Jdi na obsah Jdi na menu
 


INCEST

26. 2. 2009

INCEST

Dva miliony Francouzů se staly obětí incestu

Paříž - Podle průzkumu byla zneužívána asi tři procenta obyvatel Francie.

Francouzská policie zatkla ve čtvrtek šedesátiletého muže obviněného ze sexuálního zneužívání dvou dcer.

Případ, o kterém dnes informoval internetový server ladepeche.fr, vyplul na povrch v době, kdy se rozpoutala polemika o tom, nakolik je incest rozšířen ve francouzských rodinách.

Podle výsledků vůbec prvního průzkumu na toto téma ve Francii, které byly zveřejněny počátkem týdne, se obětí incestu staly dva miliony Francouzů.

Muži z Carcassonne na jihu země, kterého udala jeho dnes třicetiletá dcera, hrozí v případě uznání viny kolem 20 let vězení. Žena uvedla, že byla zneužívána od svých deseti let.

Mladší dcera, které je kolem dvaceti, zase oznámila, že byla před několika lety obětí sexuální agrese. Jejich otec se už částečně přiznal a je držen ve vazbě.

Možná až každý desátý Francouz

Dcery se odhodlaly vyjít otcovými činy na světlo zřejmě i kvůli tomu, že byly ve Francii nedávno zveřejněny výsledky průzkumu ústavu Ipsos, který si objednalo Mezinárodní sdružení obětí incestu. Podle něho se tři procenta Francouzů považují za oběť incestu.

"Chceme ukázat, že incest se nestává jen na statcích v hloubi Francie. Není to okrajový problém," řekla v rozhovoru pro list Le Figaro předsedkyně AIVA Isabelle Aubryová. Podle ní je pravděpodobnější, že pohlavním zneužíváním příbuzným byl postižen možná až každý desátý člověk ve Francii.

Poslankyně za vládní Svaz pro lidové hnutí Marie-Louise Fortová následně zahájila iniciativu, aby byl incest zařazen do trestního zákoníku. Skupina poslanců se pokoušela toho dosáhnout naposledy v roce 2005, ale bezúspěšně.

"Je to ostuda pro nás pro všechny," podotkla Fortová. Francouzské soudnictví se může incestem zabývat jen v rámci stíhání kvůli znásilnění nebo sexuálně motivovanému násilí. Nepamatuje se ale například ani na ponížení obětí, které jsou fyzicky či psychicky obtěžovány až týrány.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář