Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je genocida?

27. 3. 2010

 Co je genocida?

Genocida je nepopsatelné zlo

Vizuální zobrazení potratu je nevyhnutelné pro objasnění jeho významu, protože interrupce představuje zlo tak nepopsatelné, že slova selhávají, když se pokoušíme popsat hrůzu tohoto činu.

Potrat bude nadále trivializován jako „menší ze dvou zel“ nebo snad jako „nevyhnutelné zlo“ do té doby, dokud dovolíme, aby zůstal neviditelnou teorií. Obrázky znemožňují komukoliv, kdo má trochu upřímnosti, zůstat v přetvářce, že „to není dítě“ a „interrupce není násilím“.

Definice a realita

Je lehké pochopit, proč je tak mnoho zmatku ohledně slova „genocida“. Cambridgský mezinárodní slovník angličtiny, Camridge University Press, 1996, definoval genocidu jako: „Vraždu celé skupiny lidí, především celého národa, rasy, náboženské skupiny, atd.“. Oním atd., kterým definice končí, zdůrazňuje rozšiřování (přibývání) kritérií, podle kterých se třídy obětí definují.

Kambodžské pole smrti - Pol Potovo vyvraždění 1 ze 4 Kambodžanů je běžně označované jako genocida i přes to, že jeho aktéři sdíleli tutéž etnickou příslušnost a národnost jako jejich oběti pokoušeli se pouze o vyvraždění těch, které považovali za hrozbu revoluce Rudých Kmérů – všechny ty, kteří měli vzdělání nebo povědomost o vnějším světě lékaři, právníci nebo učitelé.

Bosenské čistky - Nedávné vyvraždění „jen“ 1 z 20 Bosňanů státem placenou armádou bylo jasně označované jako „genocida“ i přesto, že to,že nedošlo k vyvraždění většiny národa jak se to stalo třeba u evropských Židů (3 ze 4) zabitých při holocaustu. Celkový počet Bosňanů zavražděných v čistkách po dobu čtyř let války byl 200 000.

Genocida v Rwandě - Vyvražďování bylo řízeno Hutuy a bylo uplatňováno na Tutsiích a těch Hutuech, kteří byli politicky umírnění. V období zhruba 100 dní bylo vyvražděno podle většiny odhadů 800 tisíc až 1 milion lidí, převážně Tutsiů. Což představuje zhruba 20% celé populace.

Každá genocida je zaměřená na nepohodlné

Obhájci genocidy potratů proto popírají lidskost dítěte před narozením, aby mohli obhájit hromadné zabíjení na základě věku, velikosti a místa. Potrat ve skutečnosti umožňuje společnosti zbavit se nepohodlných lidí – dětí nemocných, nebo takových u nichž předpokládá ztíženou výchovu.

Genocida se stala "právem"

Umělý potrat je v České republice legální po dobu tří měsíců těhotenství na žádost bez udání důvodu a do šestého měsíce může žena beztrestně podstoupit potrat, pokud existuje i pouhé podezření, že dítě trpí genetickou poruchou. Zdravotní postižení se tak stává důvodem pro udělení trestu smrti dítěti před narozením. Ale i dítě před narozením má právo na přirozenou smrt. Podobně i za Třetí říše nacisté vše dělali v souladu s přijatými zákony a málo kdo, kdo byl v Norimberku odsouzen, nacistické zákony porušoval.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář