Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrana před domácím násilím

22. 1. 2010

Obrana před domácím násilím

Domácí násilí není normální jev a nikdo není povinen snášet ponižování ze strany partnera. Chyba je v tyranizujícím násilníkovi, nikoli v oběti! Oběť se nemá za co stydět. V naprosté většině případů je první projev násilí jen začátek! Nevěřte sebekajícnějším slibům a omluvám. On či ona se nezmění. Jednejte hned a nepodceňujte situaci. Když už taková situace nastane je vhodné držet se následujících doporučení:

Pokuste se násilí okamžitě zastavit. Nevíte-li jak na to, vyhledejte radu odborníků (například manželské poradny nebo specializované poradny)! Selže-li váš soukromý pokus o stopnutí násilí, vyhledejte okamžitě pomoc (právníka, lékaře, policie, azylového domu, organizací pro pomoc obětem)!

V momentě akutního nebezpečí volejte okamžitě policii.

Jste-li zraněn(a) či máte-li zdravotní či psychické problémy, vyhledejte okamžitě lékaře. Plně ho informujte, žádejte zápis do zdravotní dokumentace.

Řešte váš problém, dokud máte sílu. Nevzdávejte to! Hledejte pomoc a podporu! Každá situace se dá nějak řešit. Informujte se v poradnách, krizových centrech, v místech sociální pomoci.

Samozřejmě platí, že každou situaci je třeba vyhodnotit individuálně avšak námi uvedená doporučení jsou univerzální a je nanejvýš vhodné řídit se jimi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Linka bezpečí

(...., 23. 2. 2010 15:32)

tel.:116 111 nebo 800 155 555